Elektrostymulacja mięśni, trening personalny Warszawa - FitXpress
Category Bez kategorii
Fizjoterapia, terapia manualna oraz profesjonalne masaże już teraz w FitXpress!

Nasze usługi to nie tylko zajęcia metodą EMS.

Z przyjemnością oznajmiamy, że możecie skorzystać z usług profesjonalnych fizjoterapeutów w trybie dojazdowym oraz stacjonarnie – w naszym studio, przy ul. Styrskiej 31 w Warszawie!

Czym jest fizjoterapia i na czym polega?

Fizjoterapia i terapia manualna polegają na badaniu i leczeniu, tzw. biernego narządu ruchu – kręgosłupa oraz stawów obwodowych, a także więzadeł oraz czynnego aparatu ruchu, który stanowią mięśnie i powięź. Nasz organizm nie lubi statyki, jest stworzony do ruchu. Jak wiadomo praca siedząca to statyczne obciążenie naszego kręgosłupa, ale konsekwencje mogą być ogromne. Fizjoterapia, czy też masaż leczniczy wpływa odciążająco na nasz organizm i pomaga przerwać męczący ból.

Jak wygląda sesja fizjoterapeutyczna?

Pierwszą częścią badania jest dokładny wywiad, czyli rozmowa, w której możemy poznać przyczynę powstania bólu. Następnie dokonuje się dokładnego badania, skierowanego na przyczynę powstawania bólu. Wykonywane są testy czynnościowe mięśni, badany jest zakres ruchomości oraz wykonuje się specyficzne badania biomechaniczne stawów, aby znaleźć ograniczone rejony ruchu. Jeżeli terapeuta podejrzewa ból pochodzenia neurologicznego – wykonywane są także badania pod tym kątem. Czas badania i diagnozy jest bardzo indywidualny i taka jest również terapia manualna.

Czy terapia manualna jest specyficzna i indywidualna?

Nie ma dwóch takich samych istot, nie ma dwóch takich samych przyczyn. Każdy z nas jest inny i każdy z nas boryka się z innymi dolegliwościami, które wynikają z różnych możliwych przyczyn, dlatego terapia manualna jest dobrana indywidualnie do potrzeb każdej osoby. Podczas leczenia stosuje się rozmaity wachlarz metod oraz technik, np. masaż, mobilizacja stawów, rozciąganie i wzmacnianie mięśni, tak aby przywrócić zaburzoną biomechanikę narządu ruchu. Efekt? Zmniejszona lub zniesiona dolegliwość bólowa oraz poprawa funkcjonalna pacjenta.

Czy fizjoterapia jest dla mnie?

Miejsce fizjoterapii jest wszędzie. Cechują ją kompleksowość, powszechność, wczesne zapoczątkowanie i ciągłość. Zarówno, jako profilaktyka, np. przed sezonem narciarskim czy zbliżającymi się godzinami lotu, jak również po urazie doznanym podczas wakacyjnych szaleństw czy treningu. Z terapii powinno skorzystać się nie tylko wtedy, gdy dopada ostry ból, ale przede wszystkim, gdy ból jest przewlekły! Im dłużej, tym gorzej.

Bardzo dobrze sprawdza się, jako substytut tabletek przeciwbólowych, gdyż działa na przyczynę bólu. Jeżeli męczą Cię częste bóle kręgosłupa, bóle głowy, zmiany zwyrodnieniowe stawów, być może stare przewlekłe urazy – to fizjoterapia jest dla Ciebie! Jeżeli twoja praca to co najmniej 8 godzin siedzenia przy biurku – fizjoterapia manualna, masaż leczniczy jest dla Ciebie! Jeżeli masz bardzo stresujące życie – fizjoterapia jest dla Ciebie!

Jak się przygotować do sesji fizjoterapeutycznej?

Najważniejsza jest szczerość. Każda, często nawet najdrobniejsza sprawa, może być istotna. Jeżeli wykonywałeś badania obrazowe, weź je ze sobą lub przygotuj, tak aby terapeuta mógł się do nich odnieść po badaniu fizjoterapeutycznym. Jeżeli nie masz takich badań, nie jest to przeszkodą. Badanie wykonywane przez naszych terapeutów jest na tyle szczegółowe, że zazwyczaj w zupełności wystarcza do postawienia diagnozy. Cały potrzebny sprzęt, stół do terapii manualnej jest dostarczany przez terapeutę, więc o nic nie musisz się martwić. Warto zadbać o higienę oraz luźny, niekrępujący strój.

Rodzaje terapii:

  • fizjoterapia z diagnostyką  (60 minut)
  • masaż leczniczy (60 minut)
  • masaż sportowy (45 minut)
  • masaż relaksacyjny 120 (45 minut)
  • igłoterapia (45 minut)

Nasi najlepsi fizjoterapeuci czekają na Was!

Więcej o naszych pracownikach znajdziesz w sekcji TEAM

MAIL: trening@www.fitxpress.pl

TEL: 504 972 918

ADRES: Ul. Styrska 31, Warszawa (Praga Południe)

baedyta