Czy 30 minut treningu z elektrodami wystarczy? Obalamy mit!

Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
30 – minutowy trening  z elektrodami – czy to nie za mało, aby stracić zbędne kilogramy?

Bardzo często spotykamy się z  sceptycznymi głosami na temat tego, czy 30 minutowy trening to wystarczający czas, aby wykonać pełnowartościowy trening. Nasze doświadczenie oraz wyniki badań naukowych potwierdzają, że nawet 20 minut treningu 2 razy w tygodniu sprzyja utracie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym budowaniu mięśni.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ podczas treningu nie izolujemy do pracy poszczególnych mięśni, ale zmuszamy całe ciało do intensywnego wysiłku siłowego. Dlatego też dobrze poprowadzony trening EMS należy porównywać do zaawansowanego treningu Crossfit lub pełnowartościowego treningu funkcjonalnego, ale potrzeby forsowania naszych stawów i kości dużymi obciążeniami zewnętrznymi.

Dzięki elektrostymulacji mięśni chronimy nasze stawy oraz kręgosłup przed przeciążeniem, co jest szczególnie istotne w przypadku osób, które nie mają dużego doświadczenia sportowego lub przekroczyły już 40 rok życia.
Każde spotkanie z trenerem trwa około godziny, a więc trenując regularnie w domu lub naszym studio na treningi poświęcacie jedynie 8 godzin w miesiącu.

Okres regeneracji po treningu z elektrodami EMS

Okres regeneracji mięśni po treningu to 2 do 3 dni, więc przy treningu 2 razy w tygodniu nasze ciało poddawane jest dużej presji wysiłkowo-regeneracyjnej, co znacząco przyspiesza metabolizm już w ciągu 3 tygodni.

W połączeniu ze zbilansowaną dieta stracicie zbędne centymetry już w pierwszym miesiącu ćwiczeń.

Brzmi sensownie? Zapraszamy!

Jak rozpoznać dobry trening EMS?

Metoda treningowa EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, zyskuje w Polsce na popularności. Coraz więcej klubów sportowych oraz firm oferuje w swoim programie ćwiczeń metodę, pod tajemniczym hasłem „EMS”. Nazwa

Otwieramy studio EMS oraz Centrum Szkoleń!

Już od 1 września zapraszamy do naszego autorskiego studia FitXpress w prywatnej posesji przy ul. Styrskiej  31 w Warszawie! Dbając o Wasze potrzeby, postawiliśmy na kameralne, urokliwe miejsce

Wywiad z FitXpress w Czwórce Polskiego Radia

  Zapraszamy do posłuchania wywiadu z nami, dotyczącego metody EMS! Pełen artykuł oraz wywiad na stronie Polskiego radia: http://www.polskieradio.pl/10/3963/Artykul/1611386,EMS-z-pradem-po-kondycje-i-figure-oraz-na-Piknik Zapraszamy!