Elektrostymulacja mięśni, trening personalny Warszawa - FitXpress
Category Bez kategorii

Żyjemy w nowoczesnym, zmodernizowanym świecie, gdzie czas to pieniądz, a pieniądz to godziny spędzone w pracy i stresie. Za życie w dobrobycie często płacimy bardzo wysoką cenę, jaką jest nasze własne zdrowie. Coraz więcej godzin spędzamy w pracy przed komputerem, prowadzimy siedzący tryb życia lub zwyczajnie brak nam wolnej chwili na uprawianie sportu.

Wraz z rozwojem technologicznym miast narodziła się nowa choroba cywilizacyjna – zwyrodnienia kręgosłupa. Bolące plecy są coraz częstszą przypadłością społeczeństw krajów rozwiniętych. Na bóle karku, odcinka piersiowego lub lędźwiowego kręgosłupa uskarżają się ludzie w coraz młodszym wieku. Już 20 – 30-kilkuletnie osoby odczuwają skutki wielogodzinnej pracy w korporacjach. Mnogość operacji u osób w sile wieku sprawiła, że są one uważane za jedną z głównych chorób XXI wieku.

Jak pozbyć się bólu pleców?

Kręgosłup człowieka jest głównym filarem dla całego organizmu, dlatego powinniśmy o niego szczególnie dbać. Codziennie jest narażony na przeciążenia, wynikające ze złego trybu życia oraz powtarzających się nieprawidłowych nawyków. Aż w 97% przypadków bóle kręgosłupa mają podłoże mechaniczne. Skutecznym sposobem na pozbycie się i zapobieganie nawrotów bólowych w przyszłości jest regularna aktywność fizyczna oraz świadomość własnego ciała.

Dla osób z problemami z kręgosłupem zalecany jest trening metodą EMS, czyli elektrostymulacja mięśni z ćwiczeniami na ból pleców. Technologia EMS pozwala w bezpieczny sposób wymodelować kształt ciała oraz wzmocnić mięśnie. Co najważniejsze  – elektrostymulacja mięśni pozwala w bezpieczny sposób zmniejszyć bóle pleców nawet o 80%! Całkowita eliminacja dolegliwości znika już po 2 tygodniach regularnych treningów tą metodą.

W czasie ćwiczeń na ból pleców nie trzeba wykorzystywać dodatkowego obciążenia, więc stawy nie są narażone na przeciążenie. Dopasowane przez Trenera Personalnego EMS indywidualnie ćwiczenia pomagają wzmocnić mięśnie i zabezpieczają przed nawrotem kontuzji. Metoda ta jest wręcz zalecana przez lekarzy i rehabilitantów. Szczególnie w przypadku, gdy schorzenia wykluczają ćwiczenia klasycznymi sposobami m.in. na siłowni.  Osoby skarżące się na ból pleców spowodowany siedzącym trybem życia lub ich przeciążeniem odczuwają znaczącą poprawę lub całkowite ustąpienie bolesności już nawet po jednym treningu.

Jak w praktyce działa EMS na ból kręgosłupa?

Elektrostymulacja mięśni odciąża kręgosłup, aktywuje mięśnie grzbietu, a także zwiększa  stabilizację mięśni.  Warto wypróbować metodę zarówno w walce z chorobą, jak i zapobiegawczo  – aby przeciwdziałać jej występowaniu w przyszłości.