Elektrostymulacja mięśni, trening personalny Warszawa - FitXpress
Category Bez kategorii

Korzyści płynących z masażu jest wiele, tak samo jak wiele jest metod jego wykonywania. Mimo, że większości z nas kojarzy się on jedynie z odprężeniem, to także świetna forma leczenia. Każda technika masażu wykorzystywana jest w innym celu i to w zależności od niego uzyskujemy pożądane efekty lecznicze, rozluźniające czy nawet kosmetyczne. Profesjonalnie wykonany masaż potrafi zdziałać cuda i realnie wpłynąć na nasze samopoczucie.  Jest niezastąpiony przy rehabilitacji, ponieważ przyczynia się do likwidowania pourazowych i pooperacyjnych dolegliwości. Pomaga też zmniejszyć napięcia, poprawia przemianę materii oraz reguluję cyrkulację krwi. Same zalety? Jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań do wykonywania masażu – tak!

Diagnostyka, wskazania i przeciwwskazania do wykonania masażu

Zadaniem masażu – szczególnie tego leczniczego – jest właściwe oddziaływanie na organizm. Ważne jest tu dobranie odpowiedniej techniki i jego profesjonalne wykonanie. Właśnie dlatego masaż powinien być poprzedzony szczegółowym wywiadem ze strony fizjoterapeuty i wykonywany przez profesjonalistę, czyli osobę mogącą pochwalić się dyplomem technika masażysty albo licencjata/ magistra fizjoterapii. Taki wywiad ma na celu zdiagnozowanie dolegliwości i dostosowanie odpowiedniego rodzaju zabiegu. Masaż odbywa się dopiero po wypełnieniu specjalnej ankiety i analizie zebranych informacji.

Kto może z niego skorzystać? Każdy, kto zmaga się ze stanami przewlekłego przemęczenia psychofizycznego, osoby chcące zregenerować się po treningu, a także wszyscy ci, którzy potrzebują rekonwalescencji pourazowej.  Profesjonalnie wykonany masaż poradzi sobie ze stanami nadpobudliwości, skumulowanym stresem i bezsennością. Rozluźni napięte, przykurczone mięśnie, wspomoże leczenie chorób układu krążenia i walkę z otyłością, a nawet zajmie się nagromadzonym cellulitem czy zaburzeniami odżywczymi skóry. Od niedawna masaż wykorzystuje się też jako wsparcie leczenia chorób psychicznych i depresji.

Przeciwwskazaniami do wykonania masażu są z kolei nowotwory i zapalenia żył,  choroby zakaźne,  gorączka, ostre stany zapalne stawów lub ścięgien i wczesne blizny oraz stany po złamaniach. Przeszkodą będą też powiększone węzły chłonne i widoczne choroby skóry. Zabieg nie powinien być także wykonywany u kobiet, które akurat miesiączkują i tych, które są w ciąży.

Rodzaje masaży

Jest cała gama schorzeń, w których masaż jest nieodłączną częścią procesu leczenia. To ważna część profilaktyki, szczególnie tej sportowej.  Mimo że jest to metoda nieinwazyjna i bezpieczna, przed skorzystaniem z zabiegów należy poznać szczegóły proponowanych zabiegów i wybrać najlepszy dla siebie. Najskuteczniejszy masaż to taki, który zostanie idealnie dobrany do naszych dolegliwości.

Masaż Klasyczny

Najbardziej popularna i podstawowa forma zabiegów, stosowana jako forma wyjściowa do innych masaży. Posiada szerokie zastosowanie lecznicze w urazach aparatu ruchowego i przy schorzeniach neurologicznych. Masaż może być całościowy (obejmuje całe ciało) lub częściowy (np. kończyny dolnej).  Poprawnie wykonany ma zbawienny wpływ na cały organizm: niweluje ból mięśniowy, rozluźnia, przyspiesza regenerację, wspomaga układ trawienny, oddechowy i krwionośny, pozytywnie wpływa na samopoczucie  oraz opóźnia naturalny proces starzenia się skóry.

Masaż Relaksacyjny

Jak sama nazwa wskazuje, jego głównym założeniem jest relaksacja, odprężenie i rozluźnienie.  To doskonała forma terapii po ciężkim dniu pracy, wyczerpującym treningu fizycznym czy po stresującej sytuacji. Masaż relaksacyjny jest specyficznym połączeniem masażu klasycznego, energetycznego i intuicyjnego z elementami aromaterapii.  Zabieg ten dedykowany jest osobom przemęczonym, cierpiącym na depresję i bezsenność, a jego głównym celem jest wyciszenie organizmu. ma na celu wyciszenie organizmu.  Działa kojąco, uspokajając i wyciszając organizm, a także pomaga w regeneracji i odzyskaniu energii do działania.

Masaż Sportowy

Wykonuje się go specjalnymi, energicznymi technikami przy użyciu dużej siły. Przede wszystkim jest przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie  – pomaga zregenerować się po treningu oraz jest elementem odnowy biologicznej. Najlepsze rezultaty daje w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak sauna, kąpiele borowinowe, solankowe, itp.  Masaż sportowy to element budowania formy przez zawodników. Jest wykorzystywany również w rehabilitacji.  Z psychologicznego punktu widzenia pomaga zniwelować stres związany z udziałem w zawodach. Terapia, dedykowana zarówno wyczynowcom, jak i amatorom ćwiczącym rekreacyjnie dostosowana jest do indywidualnych potrzeb sportowca z uwzględnieniem uprawianej dyscypliny.

Masaż Odchudzający

Zabieg przeznaczony jest dla osób chcących zgubić zbędne kilogramy, wykonywany technikami agresywnymi przy użyciu dużej siły. Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu oraz polepszenie ukrwienia skóry i mięśni. Do zabiegu używana jest emulsja zawierająca naturalne substancje roślinne, które potęgują działanie masażu. Najlepsze rezultaty daje seria zabiegów połączona z odpowiednim treningiem i przestrzeganie odpowiednio zbilansowanej diety. Doskonałe efekty daje połączenie masażu odchudzającego z antycelulitowym masażem bańką chińską. Poprawa jakości skóry widoczna jest już po kilku zabiegach!

Niezależnie od tego, na jaką terapię się zdecydujemy, nasz doświadczony masażysta jest w stanie stwierdzić już po kilku spotkaniach, na ile dolegliwość, z którą zgłosił się do niego pacjent ustępuje i czy wykonywane masaże są odpowiednio dobrane. Pamiętajmy, że indywidualne podejście i kierowanie się rzeczywistymi potrzebami pacjenta jest dla nas najważniejsze!
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje oraz diagnostykę do Fitxpress!
ZAPISZ SIĘ 
Lub
ZOBACZ CENNIK