Top 4 sposoby na pozbycie się cellulitu 

Share on whatsapp
Share on email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Chuda czy z nadwagą, niska czy wysoka – jeśli chodzi o cellulit, nie ma to żadnego znaczenia. Złe nawyki żywieniowe, zbyt ciasne ubrania, a nawet alkohol i siedzący tryb życia potrafią przyczynić się do powstania tak zwanej pomarańczowej skórki. Sposobów na to, jak pozbyć się cellulitu jest mnóstwo. Jedne działają lepiej, drugie gorzej, a jeszcze inne w ogóle. Przedstawiamy cztery metody, które naszym zdaniem są najlepsze i skutecznie wspomagają walkę z cellulitem.  Usiądź wygodnie i przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się jak pozbyć się cellulitu.

Jak się pozbyć cellulitu? Poznaj nasze TOP 4

W pielęgnacji antycellulitowej ważne są przede wszystkim systematyczność i szybka reakcja na pojawiający się problem, najlepiej już w początkowym etapie rozwoju.  Co to znaczy? Aby przekonać się, czy tego rodzaju kuracja jest już nam potrzebna, wystarczy przeprowadzić zwykły test, polegający na uchwyceniu w palce fałdu skóry na udzie. Jeśli pojawiły się na nim wypukłości i niewielkie grudki, czas zacząć działać. O czym trzeba pamiętać?

1. WODA NA CELLULIT

Woda to niezbędna broń do walki z pomarańczową skórką. Jeśli do tej pory nie pomagały Wam zdrowa dieta oraz ćwiczenia na cellulit, to bardzo możliwe, że po prostu zapominałyście o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Jeśli zwiększycie spożycie wody (warto wiedzieć, że jej spożywana ilość zależy od masy ciała, a 1 litr wody przypada na 30 kg wagi), Wasze ciało ze stuprocentową pewnością zacznie szybciej pozbywać się nadmiaru tłuszczu, w tym właśnie tłuszczu zamieniającego się w cellulit. Brak odpowiedniej ilości wody prowadzi do zaburzeń wymiany płynów, co powoduje zatrzymanie się wody w organizmie i szybkie powstawanie cellulitu.  Pij wodę i pozbywaj się cellulitu.

2. DIETA NA POZBYCIE SIĘ CELLULITU

Podstawą antycellulitowej diety powinny być owoce i warzywa, a także pełnoziarniste produkty bogate w błonnik. Przyczyniają się one do usuwania z organizmu toksyn, a co za tym idzie nie pozwalają tworzyć się nieestetycznym, podskórnym grudkom. Z kolei sprzymierzeńcami pomarańczowej skórki są produkty tłuste, przesolone i słodkie. Przede wszystkim dieta na cellulit nie może opierać się na przetworzonej żywności. Dlatego zapomnijcie o fast-foodach oraz ograniczcie słodycze i niezdrowe tłuszcze zwierzęce. Poczytajcie także na naszym blogu o indeksie glikemicznym. Efekty w zakresie redukcji cellulitu powinny pojawić się naprawdę szybko! 

3. MASAŻ SPOSOBEM NA CELLULIT

Masaż antycellulitowy może i nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy pod słońcem, ale jest naprawdę skutecznym sposobem na cellulit. Stymuluje krążenie krwi i płynów, przez co doprowadza do rozbicia tkanki tłuszczowej. Masaż można wykonać w profesjonalnym studio albo samemu – wtedy polecamy wykorzystanie kawowych fusów, które dzięki zawartości kofeiny przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej. Świetnie sprawdza się także masaż endermologiczny lub masaż bańką chińską, która zasysa skórę i tkanki podskórne, dzięki czemu poprawia ich ukrwienie.

4. ĆWICZENIA WSPOMAGAJĄCE REDUKCJĘ CELLULITU

Nie ma szans, aby pozbyć się cellulitu tylko dzięki wodzie, diecie i masażom. Jednym z najważniejszych elementów walki z pomarańczową skórką są regularne ćwiczenia i pod tym względem nie można pozwolić sobie na żadne ustępstwa! Każdy rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany, może to być pilates, bieganie, rower albo basen. Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu jest również trening z wykorzystaniem technologii EMS (elektrostymulacja mięśni).  Co więcej, pomoże on również spalić zbędną tkankę tłuszczową i pobudzi funkcjonowanie układu limfatycznego. Warto wiedzieć, że efekty są widoczne po zaledwie kilku treningach, a jeden trening EMS trwa tylko 30 minut.
Pamiętajcie, że im więcej działań włączycie w walkę z cellulitem, tym łatwiej będzie go pokonać. Woda, zbilansowana dieta, masaże i ćwiczenia powinny być jednak podstawą. Ważne są też systematyczność i konsekwencja. Powodzenia!  

 

 

Czym zastąpić cukier w diecie

8 zdrowych zamienników cukru w diecie Jeśli planujecie zmiany w swojej diecie oraz chcielibyście skutecznie schudnąć, nie możecie zapomnieć o redukcji i kontroli ilości przyjmowanego