Elektrostymulacja mięśni, trening personalny Warszawa - FitXpress
Category Bez kategorii

Jak działa EMS, czyli ćwiczenia pod prądem?

Metoda elektrostymulacji mięśni EMS w Polsce rośnie w siłę.

Czym wyróżnia się trening EMS? Opinie, na jego temat dla niektórych mogą brzmieć niewiarygodnie. Wystarczy przeczytać, że zamiast kilku godzin spędzonych na siłowni potrzebne jest nam 30 minut. Co ciekawe, do uzyskania satysfakcjonujących efektów wystarczające są 2 krótkie treningi w tygodniu, a nie standardowe 3-4 wizyty w klubie fitness. Smukła sylwetka i piękna rzeźba ciała w mgnieniu oka i bez wysiłku? To brzmi jak mało prawdopodobna reklama. A jednak pozytywne opinie o treningach EMS mówią wszystko. Zadowolonych klientów przybywa z roku na rok. Na czym polega fenomen jednej z najpopularniejszych metod ćwiczeń XXI wieku?

Wraz z rosnącą popularnością tej metody w Polsce oraz otwieraniem się kolejnych punktów, w których można wykonywać treningi „pod prądem”, postanowiliśmy dokładnie przybliżyć Wam naszą wizję profesjonalnych sesji EMS oraz rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące tej metody. Coraz więcej słyszy się o miejscach oferujących w swoich usługach program ćwiczeń metodą EMS, które obiecują nam wymarzoną sylwetkę – w mgnieniu oka i bez wysiłku. Naturalnie nasuwa się na myśl pytanie:

Jak to jest możliwe, by trenując zaledwie 2 razy w tygodniu uzyskiwać takie same efekty, które dotychczas były osiągalne jedynie przy regularnych (3-4 razy w tygodniu) wizytach na siłowni i klubach fitness?

Co to jest EMS?

Metoda EMS to stosunkowo nowe pojęcie w branży fitness, jednakże sama metoda elektrostymulacji mięśni jest sukcesywnie rozwijana w fizjoterapii i w sporcie od lat 60. XX wieku, czyli istnieje ponad 50 lat.

Jej skuteczność w kwestii aktywacji mięśni i ich wzmacniania została wielokrotnie dowiedziona naukowo, a dzięki rozwojowi technologii i miniaturyzacji sprzętu wchodzimy w erę wykorzystania tej technologii jako narzędzia treningowego także w sporcie. Warto zaznaczyć, że wyrażenie „narzędzie treningowe” jest tutaj kluczowe.

Jak działa urządzenie do elektrostymulacji?

Konsola EMS, czyli urządzenie do elektrostymulacji, istotnie zastępuje sprzęt siłowy – atlasy, wszelkie maszyny ze stosami ciężarów. Prąd przesyłany poprzez specjalny kombinezon do ćwiczeń, z elektrodami bezpośrednio oddziałującymi na nasze mięśnie, powoduje ich skurcz i zmusza do wykonania pracy dokładnie tak jak w przypadku klasycznych ćwiczeń np. ze sztangą. Takie rozwiązanie powoduje, że podczas treningu wykorzystujemy minimalną liczbę sprzętów i nie musimy obciążać stawów oraz kręgosłupa ciężkimi ćwiczeniami siłowymi. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie sesji treningowych we własnym domu lub biurze!

Jakie efekty daje EMS?

Elektrostymulacja daje możliwość jednoczesnego zaangażowania do pracy wszystkich najważniejszych grup mięśni w naszym ciele. To właśnie ta unikalna cecha treningu z elektrodami sprawia, że jest on tak skuteczny i zapewnia efekty już przy 2 treningach w tygodniu. Efekt EMS wynika z wysokiej intensywności  pełnego treningu całego ciała (FBW – full body workout), który zajmuje zaledwie 30 minut, a nie, jak w przypadku klasycznego treningu, 1,5-2h. Dzięki temu zyskujemy czas, ale, co ważniejsze, jesteśmy w stanie utrzymać przez cały trening wysoką koncentrację i efektywność wykonywanych ćwiczeń.

EMS swoją prostotą i małym skomplikowaniem ćwiczeń ma bardzo niski próg wejścia dla osób początkujących. Możliwość bezpośredniej stymulacji mięśni oraz wykorzystanie prostych technicznie ćwiczeń sprawia, że już od pierwszego treningu, nawet osoba niemająca styczności z treningiem funkcjonalnym, wykorzysta maksimum swojego potencjału i w całkowicie bezpieczny sposób będzie mogła zmusić mięśnie do pracy.

Przyspiesza to proces adaptacji treningowej i prędkość budowania formy – zwłaszcza wśród osób początkujących i po 50. roku życia. W powyższej grupie, w przypadku klasycznego treningu, co najmniej kilka pierwszych tygodni zajmują adaptacja treningowa oraz nauka czucia mięśniowego.

EMS przed i po – poznaj najlepsze metamorfozy

Uzyskanie szybkich efektów to marzenie niejednej osoby, która wdraża do swojego programu odchudzania regularne ćwiczenia. A jednak dobre chęci to nie wszystko, by zakończyć z powodzeniem misję budowania pięknej sylwetki. Klucz do sukcesu to dobrze dopasowany program treningowy, odpowiednio dobrana dieta i przestrzeganie najważniejszych zasad zdrowego trybu życia. Bardzo ważna jest także poprawność w wykonywaniu wszystkich ćwiczeń oraz regularne kontrole, także u dietetyka. Dzięki temu, że każdy plan treningowy EMS jest dobierany indywidualnie do potrzeb każdej osoby, a nasi podopieczni wdrażają w życie zalecany plan dietetyczny, na pierwsze efekty nie trzeba długo czekać. Dowodem na to jest grono naszych zadowolonych klientów.

Wśród nich znalazły się pani Edyta oraz pani Lucyna, laureatki konkursu #Metamorfozapotrojneuderzenie, organizowanego wspólnie z naszymi partnerami: Cateringiem dietetycznym Przełom w Odżywianiu oraz Kliniką Urody Klinika Młodości Blanka Pawłowska

Metamorfoza pani Edyty

Dzięki treningom z FitXpress, opiece Dietetyka oraz personalnie dobranej diecie Przełom w Odżywianiu, a także zabiegom modelującym ciało w Klinice Młodości, pani Edyta w zaledwie 3 miesiące osiągnęła niesamowite rezultaty.
A oto efekty metamorfozy przed i po:

 • Masa ciała spadła o 11 kg!
 • Zawartość tkanki tłuszczowej zmniejszyła się o 8,5%!
 • Wiek metaboliczny zmniejszył się o 19 lat!
 • Obwód talii zmniejszył się o 13 cm!
 • Obwód pasa zmniejszył się o 13 cm!
 • Obwód bioder zmniejszył się o 12 cm!
 • Obwód klatki piersiowej zmniejszył się o 10 cm!
 • Obwód ud zmniejszył się o 13 cm!
 • Obwód ramion zmniejszył się o 8 cm!
 • Łącznie we wszystkich obwodach pani Edyta straciła aż 69 cm!

Te wyniki naprawdę robią wrażenie!

Metamorfoza pani Lucyny

Równie imponujące efekty osiągnęła pani Lucyna, pracownik korporacji. Metamorfoza zajęła jej zaledwie 6 miesięcy. Jakie są jej rezultaty?

 • Masa ciała spadła o 24 kg!
 • Zawartość tkanki tłuszczowej zmniejszyła się o 12,5%!
 • Obwód talii zmniejszył się o 35 cm!
 • Obwód pasa zmniejszył się o 31 cm!
 • Obwód klatki piersiowej zmniejszył się o 20 cm!
 • Obwód bioder zmniejszył się o 15 cm!
 • Obwód łydek zmniejszył się o 8 cm!
 • Obwód ud zmniejszył się o 24 cm!
 • Obwód ramion zmniejszył się o 14 cm!
 • W ciągu połowy roku, łącznie we wszystkich obwodach, pani Lucyna straciła aż 147 cm!

Trening EMS – czy warto?

Niski próg wejścia i łatwość rozpoczęcia ćwiczeń metodą EMS nie są jednak jednoznaczne z tym, że to prosty trening i że nie zmęczymy się podczas ćwiczeń. Technologia EMS pozwala na łatwe skalowanie poziomu trudności ze względu na cele, wiek oraz poziom sprawności fizycznej. Oznacza to, że charakter treningów będzie się różnić. Nie będzie on taki sam dla 25/30-letniej, aktywnej fizycznie osoby, która chce wykorzystać EMS jako sposób na cellulit,  odchudzanie i uzyskanie idealnej sylwetki na lato  oraz dla 40/50-letniej, z problemami ortopedycznymi, której celem jest powrót do formy bez ryzyka kontuzji.

W każdym z tych przypadków trening z elektrostymulacją pozwoli na aktywację mięśni już od pierwszych chwil „pod napięciem”, zaangażowanie mięśni głębokich i widoczne efekty już po pierwszych 3-4 tygodniach treningów!

Wraz z postępami treningowymi oraz wzrostem formy, EMS staje się coraz bardziej wymagający, a ćwiczenia bardziej zaawansowane – aby dopasować się do rosnących możliwości ćwiczących i zapewnić ciągłość uzyskiwanych efektów. Trening z elektrostymulacją to najnowocześniejsza i sprawdzona na świecie metoda treningowa – zapraszamy do wypróbowania jej w naszym studio.